Sezóna 2016 a výstava o Dobrovízi

Od 1. května je muzeum v Třebízi opět v plném provozu, a to až do 31. října 2016. Kromě stálých expozic v Národopisném muzeu můžete navštívit putovní výstavu Národního památkového ústavu.

Sezóna 2016 a výstava o Dobrovízi

Kromě stálých expozic v Národopisném muzeu můžete navštívit putovní výstavu Národního památkového ústavu Dobrovíz v náručí památkové péče aneb včera, dnes a „kdyby“. Výstava na příkladu vesnické památkové rezervace Dobrovíz ukazuje výsledky a vliv památkové péče v plošně chráněných sídlech, upozorňuje na jejich proměnu v posledních desetiletích.

Expozice bednářství a selské židle

Dále jsou ve výstavních prostorách muzea k vidění starodávné selské židle a ukázky bednářského řemesla. Na dvoře Cífkova statku se v době pouti seznamte s ukázkami původních řemesel s možností zakoupení netradičních výrobků.