Skála mladší vytvořil 'krávu'.

Skála mladší vytvořil 'krávu'. Celý článek...

Oprava střechy stodoly Šubrtova statku

Upozorňujeme návštěvníky Národopisného muzea ve Třebízi, že na přelomu září a října 2012 začne rozsáhlá oprava střechy stodoly v areálu Šubrtova statku čp. 2 ve Třebízi. Půjde zejména o výměnu střešní krytiny a dalších prvků. Akce probíhá v režii Města Slaný. Běžného návštěvnického provozu by se však akce neměla prakticky dotknout.

Děkujeme za pochopení.

Národopisné muzeum v Třebízi Celý článek...

Vánoce na statku 2012

Národopisné muzeum ve Třebízi ve spolupráci s cestovní kanceláří CK2 připravuje pro letošní předvánoční čas adventní program pro děti a mládež. Program je určen především pro školní výpravy, sobota 15. 12. bude vyhrazena veřejnosti. Organizační zajištění a program samotný zajišťuje společnost CK2. Termíny, přihlášky pro školy a další informace naleznete na samostatných webových stránkách www.vanocenastatku.cz (lze použít i fotografie)

Třebíz v ziměTřebíz v zimě Celý článek...

Staročeský jarmark a nová socha od F. A. Skály

Tradiční Staročeský jarmark, který se letos uskuteční v sobotu 25. srpna zejména ve dvorech Cífkova statku čp.1 a Šubrtova statku čp.2 ve Třebízi. V době jarmarku můžete samozřejmě navštívit stálé expozice, ale i doprovodnou výstavu, kde návštěvníkům představíme starou zemědělskou techniku i nástroje. Tyto předměty jsou laikovi spíše záhadou, než aby na první pohled poznal, k čemu daný výrobek či stroj přesně sloužil. Postupné odhalení tajemství jednotlivých vystavených předmětů spolu s průvodcem je ostatně naším záměrem, neboť výstava představuje doprovodný program k představení zbrusu nového sochařského díla Františka Antonína Skály, který nám ke svému záměru mj. napsal: Ve finálním návrhu bych navíc rád uplatnil některé detaily, které by evokovaly další možná využití, jejichž konkrétní účel by však pro diváka zůstával tajemstvím, podobně jako u starých řemeslnických či zemědělských nástrojů, kde jejich původní účel zůstává nepoučenému člověku skryt. Stejně tak i Vám bude až do dne konání jarmarku skryto, co vlastně bude nové a přímo pro dvůr Šubrtova statku připravované dílo představovat. Nechte se překvapit, my jsme fantazií, vnímavostí a originalitou autora přímo nadšeni!

Fotogalerie

Třebíz plakát jarmark 2012

sobota 25. srpna, 10—16 hodin, Národopisné muzeum v Třebízi Celý článek...

Kvetoucí Třebíz

P1030769 Celý článek...

Zahájení návštěvní sezóny ve Třebízi a vernisáž výstavy České středohoří ve fotografii

V květnu zahajujeme další návštěvní sezónu v Národopisném muzeu Slánska ve Třebízi. Formálním otevřením letošního ročníku bude v Cífkově statku čp.1 vernisáž výstavy „České středohoří ve fotografii“, kde uvidíte půvabné snímky nám nejbližšího a geologicky nejmladšího pohoří v České republice od pětice nadaných fotografů z Peruce, Slaného a Varnsdorfu. Právě ze Třebíze se otevírají pohledy na místa, která v letním období přímo lákají k návštěvě.

Současně bude pokračovat výstava
Včely a včelaři, věnovaná dnes opomíjenému a přitom tolik potřebného tradičnímu odvětví.

Třebíz plakát středohoří

Cífkův statek čp.1 ve Třebízi, úterý 15. května od 17 hodin

Celý článek...