Papírový svět Richarda Vyškovského

V pražském Muzeu Karlova mostu byla k 80. narozeninám Richarda Vyškovského uspořádána výstava pod názvem „Richard V. král papírový“. Richard Vyškovský je architektem, výtvarníkem a konstruktérem papírových vystřihovánek. Patří mezi nejvýznamnější postavy českého papírového modelářství. V roce 1979 z jeho dílny vzešla vystřihovánka části Cífkova statku čp. 1 z Národopisného muzea v Třebízi.

Milovníky jeho papírových modelů jistě potěší nyní dokončený papírový model celé hospodářské usedlosti. Je přílohou publikace „Papírový svět Richarda Vyškovského“, kterou vydalo NAKLADATELSTVÍ X.Y.Z, s.r.o.

Papírový svět Richarda Vyškovského